10х молекуларни сита - Кина Pingxiang Baisheng
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

10х молекуларни сита

Краток опис:

1.Typical Application: High-pow absorbents for removal of H2O,H2S and CO2 in liquid and gas,as well as for paraffin separation 2.Technical Parameter Item Unit Pellet Bar Diameter   mm 1.6-2.5 3-5 1.6 3.2 Static water absorption   ≥mg/g 260 260 260 260 Benzene adsorption   ≥mg/g 180 180 180 180 Bulk density    g/ml 0.64±0.02 0.62±0.02 0.58±0.02 0.58±0.02 Crushing strength   ≥ N 25 60 20 40 Wear ratio   ≤ %wt 0.1 0.1 0.2 0.2 Wate...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1.Typical за аплицирање:

  High-Pow абсорбери за отстранување на H2O, H2S и CO2 во течност и гас, како и за парафин сепарација

  2.Technical Параметар

  точка единица P ellet бар
  дијаметар   mm

  1,6-2,5

  3-5

  1.6

  3.2

  Статични апсорпција на вода   ≥mg / g

  260

  260

  260

  260

  адсорпција бензен   ≥mg / g

  180

  180

  180

  180

  густината    g / ml

  0.64 ± 0.02

  0.62 ± 0.02

  0.58 ± 0.02

  0.58 ± 0.02

  дробење сила   ≥ N

  25

  60

  20

  40

  сооднос на абење   ≤ wt%

  0.1

  0.1

  0.2

  0.2

  содржина на вода, како што се испраќаат   ≤ wt%

  1.0

  1.0

  1.0

  1.0


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!