5A молекуларно сито - Кина Pingxiang Baisheng
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

5A молекуларно сито

Краток опис:

1.Product Опис Тип молекуларно сито 5а се алкален alumino силикат; тоа е калциум форма на кристалната структура тип А. Тип на 5A има ефикасно отворање на порите од 5 ангстреми (0,5 nm). Тоа ќе апсорбираат молекули со кинетичка дијаметар помал од 5 Angstrom и исклучува оние кои се поголеми. Тоа е особено погоден за PSA adsorber апликации каде што може да се користи за одделување на normal- и изо- парафини (C4 до C6 видови), во прочистување на PSA во водород и кислород концентратор ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1.Product Опис

  Молекуларно сито тип 5а се алкален alumino силикат; тоа е калциум форма на кристалната структура тип А. Тип на 5A има ефикасно отворање на порите од 5 ангстреми (0,5 nm). Тоа ќе апсорбираат молекули со кинетичка дијаметар помал од 5 Angstrom и исклучува оние кои се поголеми. Тоа е особено погоден за PSA adsorber апликации каде што може да се користи за одделување на normal- и изо- парафини (C4 до C6 видови), во прочистување на PSA водород и кислород концентратори.

  2.Typical Хемиска формула

  0.70CaO  0.30Na2O  Al 2O 3  2.0SiO2  4.5H2O

  3.Technical Параметар

  точка

  единица

  Технички податоци

  облик  

  бар

  сфера

  дијаметар

  mm

  1.5-1.7

  3,0-3,3

  2,0-3,0

  3,0-5,0

  Големина сооднос до одделение

  %

  ≥98

  ≥98

  ≥96

  ≥96

  густината

  g / ml

  ≥0.60

  ≥0.60

  ≥0.60

  ≥0.60

  сооднос на абење

  %

  ≤0.20

  ≤0.25

  ≤0.20

  ≤0.20

  дробење сила

  N

  ≥30 / cm

  ≥45 / cm

  ≥30 / p

  ≥60 / p

  Статични адсорпција на вода

  %

  ≥21.5

  ≥21.5

  ≥21.5

  ≥21.5

  N-хексан адсорпција

  %

  ≥14

  ≥14

  ≥14

  ≥14

  содржина на вода, како што се испраќаат

  %

  ≤1.5

  ≤1.5

  ≤1.5

  ≤1.5

  4.Typical апликација

  1. силна јонски сили на двовалентна калциум јонски на тоа одлична адсорпција за отстранување на вода го прави,

  CO2, H2S од кисело струи природен гас, а минимизирање на формирање COS. Mercaptans светлина, исто така, се adsorbed. 

  2.It е исто така се користи за одделување на normal- и ISO парафини.

  3.Production на висока чистота N2, О2, H2 и инертни гасови од мешани проток на гас.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!