Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Профил на компанијата

11 (1)

Pingxiang Baisheng Хемиски Пакување копродукции, Ltd е основана во 2011 година со регистриран капитал Канада 11,88,000. Baisheng наоѓа во Керамички индустриска база, одржување на површина од 30000m 2, капитал тврди на годишен капацитет Канада 5,000,000.The o оваа фабрика на керамички производ е 10.000 тони. Ние, главно, се справи со индустриски керамика и катализатор.

Ние се потпираме на техничка поддршка на Далиан Институтот за Хемиска физика, Кинеската академија на науките, Кина Нафтени Група Џилин Дизајн Институтот, Pingxiang универзитет и други научни институти за истражување, основана три производство и истражување платформа. Има 138 вработени, 58 се во диплома или погоре, технички и менаџерски кадар, од овие, висок технички titlesin18 луѓе. Baisheng, исто така, долгорочно ангажирани 10 индустриски керамика во развој, истражување и развој експерти катализатор и професори од технички adviser.Baisheng на компанијата е овластен 3 патенти, патенти 15 корисен модел; стручни трудови објавени повеќе од 50 члена; добиени 2 Наука и технологија Напредок награда, 3 науката и достигнувања на технологијата оценување; претседаваше 1 проекти на национално ниво, 10 провинциски проекти науката и технологијата, и учествуваше во креирањето на 1 национален стандард "индустриски керамички топката инертен керамички топки" (HG / T 3.683,1-2.000).

Baisheng има сеопфатна сила на индустриски керамички развој на производ, проектирање, производство и монтажа на сите во еден сервис, кој може да произведе индустриски керамика (Брановидни пакување, керамички топката, перфориран керамички топка, керамички седла, керамички тули и пансион), метал, пластика кула пакување, молекуларно сито (3А, 4А, 5А, 13x серија), кое се активира Алумина. катализатор на животната средина може да произведе ниска температура катализатор каталитички согорување, катализатор амонијак распаѓање, Methanation catalyst.Ozone оксидација катализатор и други хемиски индустриски катализатор.

Baisheng има специјализирана опрема за топката мелници, рафинирање кал, обликување, сушење и синтерување, и напредни тунел мрежа појас kiln.The температура синтерување може да биде високо како 1750 ℃ ​​и вредноста на инструментите на Канада, 7.000.000. ние воспостави R & D центар со посебни истражување и тестирање на персоналот, со дигитален дисплеј инженеринг керамички цврстина тестер, пламен фотометар, електронски Аналитичка вага, силикатни хемискиот состав брзо анализатор, DHG Серија греење и сушење Шпорет, Брзо загревање отпор печка, брзо мелница , хемиска корозија тест отпор уред, електронски тест печка, триење тестер и други истражувачки современи инструменти и тестирање methods.the вкупна вредност од истражување на инструментите е повеќе од 5.000.000 јени.

Нашиот квалитет е контролирана според ISO9001, серии на производи строго тест од страна на тест центар, тест предмети вклучуваат хемиски компонента, отстапување големина, услов изглед, дробење сила, апсорпција на вода, алкално отпор, отпорност на киселина, термички шок resistance.The R & D финансирање над 600.000 секоја година.

Нашата компанија е членовите на соработка мрежа на Кина Нафта група, во меѓувреме, ние сме квалификувани снабдувач на CHEMCHINA и Кина Народна јаглен Група Корп и индустриски керамички претпријатија назначени од страна на административните department.we се ISO9001 продавница и производи заработи квалификуваните сертификат за керамички производ анализа center.our производи биле во меѓународниот пазар, како што се Германија, Јапонија, Данска, Русија, Америка, Iraq.annual продажба достигне RMB6,000,000.WhatsApp Онлајн Chat!