Активиран Алумина - Кина Pingxiang Baisheng
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

активиран Алумина

Краток опис:

1.Product Description Activated alumina has high capacity of absorption, large surface area, high strength and thermal stability. It can be widely used as absorbent desiccant and catalyst carrier in chemical, petrochemical, fertilizer, oil and gas industries.  2.Technical Property            Type Item KA401 Absorbent KA402 Defluoridizer KA403 Absorbent for H2O2 KA404 Antichlor KA405 Catalyst carrier KA406 Absorbent in air separation Apperance White, Sphere Main crystal p...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1.Product Опис

  Активиран Алумина има висок капацитет на апсорпција, голема површина, висока јачина и термичка стабилност. Тоа може да се користи како средство за сушење абсорбента и катализатор превозникот во хемиски, петрохемиски, ѓубрива, нафта и гас индустрии. 

  2.Technical сопственост

             тип

  точка

  KA401

  абсорбента

  KA402

  Defluoridizer

  KA403

  Абсорбента за H2O2

  KA404

  Antichlor

  KA405

  катализатор превозникот

  KA406

  Абсорбента во воздухот поделба

  изглед

  Бела, Сфера

  Главната кристално фаза

  XP

  XP

  y

  XP

  y

  XP

  Хемиски состав

  Al 2O 3

  ≥93

  ≥93

  ≥92

  ≥90

  93

  90

  Na2O

  ≤0.3

  ≤0.3

  ≤0.5

   

  0,15-0,3

  ≤0.3

  IL

  6-8

  6-8

  ≤8

  ≤8

  ≤5

  6-8

  Волуменска густина, g / ml

  0,68-0,72

  0,70-0,75

  0,65-0,75

  0,68-0,78

  0,70-0,80

  0,68-0,72

  Површина, m 2 / g

  ≥280

  ≥200-260

  ≥300

  ≥200

  ≥200

  ≥300

  волумен на порите, ml / g

  0,3-0,45

  0,3-0,42

  0,4-0,46

  0,3-0,5

  0.4

  0,3-0,5

  Статични апсорпција,%

  вода  5-17

  fluorin  0.12

  вода  50

  хлор  10-20

  вода  50-70

  вода  17-19

  Активност%    

  56-62

       
  Губење на триење,%

  ≤1.0

  ≤1.0

  ≤1.0

  ≤0.7

  ≤0.4

  ≤0.8

  Φ1-2

  ≥40

  ≥40

   

  ≥40

     

  Φ2-3

  ≥60

  ≥60

         

  Φ3-5

  ≥100

   

  ≥100

  ≥82

  ≥100

  ≥100

  Φ4-6

  ≥120

   

  ≥130

  ≥120

  ≥120

  ≥110

  Индустриски стандард HG / T3927-2007 Индустриски активиран Алумина


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!