АД-946 Амонијак распаѓање Catalyst - Кина Pingxiang Baisheng
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

АД-946 Амонијак распаѓање Catalyst

Краток опис:

АД-946 амонијак Catalyst распаѓање е национален високо-технолошки клучните производи се развиени од страна на нашата компанија во соработка со Далиан Хемиски институт на Кинеската академија на науките, на местото на Германија Г-117 со супериорни перформанси на catalystic активност, термичка стабилност, услугата живот и здроби сила. Ова амонијак распаѓање катализатор за заштита на животната средина е примарно користени во амонијак распаѓање печките на уреди Сулфурот обновување и Мраз печки, да се распаѓаат амонијак, хидро ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  АД-946 амонијак Catalyst распаѓање е национален високо-технолошки клучните производи се развиени од страна на нашата компанија во соработка со Далиан Хемиски институт на Кинеската академија на науките, на местото на Германија Г-117 со супериорни перформанси на catalystic активност, термичка стабилност, услугата живот и здроби сила.

  Ова катализатор амонијак распаѓање за заштита на животната средина е основно се користи во амонијак распаѓање печките на уреди за обновување на сулфур и Мраз печки, да се распаѓаат амонијак, водород и други токсични гасови во N 2 и H 2 со 99% стапка на распаѓање кои ефикасно решавање на проблемите на суровини и гас очистување и загадување на животната средина.

  Ова амонијак распаѓање катализатор за производство на водород е исто така се користи во амонијак распаѓање печка за производство на водород, за да водород од течен амонијак со 99,99% девизен курс.

  Технички Параметар

  индикатори

  Амонијак распаѓање катализатор за заштита на животната средина

  Амонијак катализатор распаѓање на водород производство

  технички карактеристики

  простор брзина

  ≥1000h -1

  ≥3000h -1

   

  Висок каталитичка активност

  Работна температура

  1000 ℃ ℃ -1200

  780 ℃ -880 ℃

  Работен притисок

  0,1 ~ 1MPa

  0,05 ~ 0.8MPa

  девизен курс,

  ≥99%

  ≥99.99%

  температура отпор

  1350 ℃

  1000 ℃

  Стабилна термичка стабилност

  Векот на траење

  ≥5 години

  ≥5 години

  долг живот

  сила гмечење

  ≥1100N / PC

  ≥380N / PC

  Висока јачина здроби

  густината

  1400 ± 50g / L

  1200 ± 50g / L

  големина

  Rasching прстен Ø18 × 5 × 20

  Rasching прстен Ø19 × 9 х 19


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!