CO Отстранување Catalyst - Кина Pingxiang Baisheng
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

CO Отстранување Catalyst

Краток опис:

катализатор отстранување CO го cordierite керамички саќе или γ тип активирана Алумина како носач, носејќи одредени ретки земјата помошни материјали и предмети од скапоцени метали (Pd и Португалија), која врши одлична со висок капацитет за пречистување, широк спектар на работна температура и долг живот на каталитички прочистување за CO отстранување. катализатор отстранување CO вид на саќе е широко се користат во гас колектор, Фурната, огништето и други уреди за прочистување на издувните гасови на апарат за домаќинство. Париз ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  катализатор отстранување CO го cordierite керамички саќе или γ тип активирана Алумина како носач, носејќи одредени ретки земјата помошни материјали и предмети од скапоцени метали (Pd и Португалија), која врши одлична со висок капацитет за пречистување, широк спектар на работна температура и долг живот на каталитички прочистување за CO отстранување.

   

  катализатор отстранување CO вид на саќе е широко се користат во гас колектор, Фурната, огништето и други уреди за прочистување на издувните гасови на апарат за домаќинство.  

  катализатор отстранување CO честички тип е погодна за гас детектор, капсула, азил пештера CO прочистување, може да се користи на собна температура.

  Технички Параметар

  индикатори

  саќе тип

  честички тип

  echnical карактеристики

  простор брзина

  5000 ~ 10000h -1

  10000 ~ 20000h -1

  чувствувате капацитет за прочистување на

  стапка за прочистување

  ≥99%

  ≥99%

  длабочината на прочистување

  CO \ 0.1ppm

  CO \ 0.1ppm

  Работна температура

  ≥180 ℃

  ≥25 ℃

  Широк спектар на работна температура

  Векот на траење

  ≥5 години

  ≥5 години

  долг живот

  сила гмечење

  Axial≥10MPa

  Radial≥1.5MPa

  70N / компјутер

  Висока јачина здроби

  густината

  600 ± 50g / L

  620 ± 50g / L

  големина

  спецификации обем може да се изменуваат

  (200hole // инчи 2)

  O 3 ~ 5

  O 4 ~ 6


 • Претходно:
 • Следно:

 • ПОВРЗАНИ ПРОИЗВОДИ

   
   WhatsApp Онлајн Chat!