Метал случаен пакување Twin криви прстен - Кина Pingxiang Baisheng
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Метал случаен пакување Twin криви прстен

Краток опис:

1.Product Опис на материјали од метал структурирана пакувања вклучуваат јаглероден челик и нерѓосувачки челик, соединение метал итн Благодарение на својата тенок ѕид, низок отпор, висока празнина и капацитет, метални структурирани пакувања имаат висока ефикасност поделба и долг живот, итн, се применува и се справи со thermals чувствителни, тешко да се поделба и лесно газирани материјали во вакуум исправување кули. Видови Метални случаен пакувања вклучуваат три-Y прстен, Комбинирана прстен, VSP прстен, HQM рамен прстен, Intal ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  1.Product Опис

  Материјалите на метални структурирани пакувања вклучуваат јаглероден челик и нерѓосувачки челик, соединение метал итн Благодарение на својата тенок ѕид, низок отпор, висока празнина и капацитет, метални структурирани пакувања имаат висока ефикасност поделба и долг живот, итн, се применува и да се справи со thermals чувствителни , тешко да се поделба и лесно газирани материјали во вакуум исправување кули. 

  видови

  Метален случаен пакувања вклучуваат Tri-Y прстен, Комбинирана прстен, VSP прстен, HQM рамен прстен, Intalox седла, Каскада прстен, Rasching прстен, Pall прстен, Нејт прстен итн

  2. Големи Техничка спецификација

  име

  нормална големина

  Дијаметар x висина x дебелина

  mm

  Површина

  m 2/ m 3

  празнина простор

  густината

  kg / m 3

  No.elements

  по / m 3

  пакување фактор

  m -1

  Комбинирана прстен

  φ25

  25X25X0.3

  185

  95

  312

  75000

  216

  φ38

  38X38X0.5

  116

  96

  275

  19500

  131

  φ50

  50X50X0.8

  86

  96

  275

  9770

  97

  φ76

  76X76X1.0

  81

  97

  245

  3980

  95

  VSP прстен

  φ25

  25X25X0.6

  250

  93

  420

  59200

  310

  φ38

  38X38X0.6

  138

  95

  296

  14000

  163

  φ50

  50X50X0.8

  121

  95

  350

  7000

  144

  φ76

  76X76X1.0

  75

  95

  280

  1950

  86

  Intalox седла

  φ25

  25X20X0.6

  185

  96

  409

  101160

  209

  φ38

  38X30X0.8

  112

  96

  365

  24680

  137

  φ50

  50X40X1.0

  75

  96

  291

  10400

  85

  φ76

  76X60X1.2

  58

  97

  245

  3320

  63

  Twin криви прстен

  φ25

  25X13X1.2

  228

  90

  98

  81500

  313

  φ38

  38X19X1.4

  133

  93

  58

  27200

  176

  φ50

  50X25X1.5

  114

  94

  55

  10740

  143

  φ76

  76X37X3.0

  90

  93

  68

  3420

  112

  HQM рамен прстен

  φ16

  16X5.5X0.5

  348

  92

  604

  630000

  312

  φ25

  25 × 9,0 × 0,6

  228

  94

  506

  160000

  280

  φ38

  38X12.7X0.7

  150

  95

  390

  48000

  175

  φ50

  50X17X0.8

  115

  97

  275

  21500

  156

  Cascade прстен

  φ25

  25X12.5X0.5

  221

  95

  383

  98120

  257

  φ38

  38X19X0.6

  153

  96

  325

  30040

  173

  φ50

  50X25X0.8

  109

  96

  308

  12340

  123

  φ76

  76X38X1.2

  72

  96

  306

  3540

  81

  Pall прстен 

  φ25

  25X25X0.5

  219

  95

  393

  51940

  255

  φ38

  38X38X0.6

  146

  96

  318

  15180

  165

  φ50

  50X50X0.8

  109

  96

  314

  6500

  124

  φ76

  76X76X1.2

  71

  96

  308

  1830

  80


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!