Метални Структурно Пакување - Кина Pingxiang Baisheng
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

Метални Структурно Пакување

Краток опис:

Опис на производот На материјали на метални структурирани пакувања вклучувајќи јаглероден челик, нерѓосувачки челик и сложени метал итн Благодарение на својата тенок ѕид, низок отпор, висока празнина и капацитет, метални структурирани пакувања имаат висока ефикасност поделба, се применува и да се справи со чувствителни на thermals, тешко на одделување и лесно газирани материјали во вакуум исправување кули. Метални структурирани пакување вклучуваат перфориран и брановидни плоча пакување, метална жица газа пакување, плоча-мрежа ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Опис на производот

  Материјалите на метални структурирани пакувања вклучувајќи јаглероден челик, нерѓосувачки челик и сложени метал итн Благодарение на својата тенок ѕид, низок отпор, висока празнина и капацитет, метални структурирани пакувања имаат висока ефикасност поделба, се применува и да се справи со thermals чувствителни, тешко да се поделба и лесно газирани материјали во вакуум исправување кули.

  Метални структурирани пакување вклучуваат перфориран и брановидни пакување плоча, метална жица газа пакување, плоча-нет брановидни пакување и прошири убод-плоча брановидни пакување ..

  Карактеристично индекси

  име

  тип

  Површина

  m 2/ m 3

  Празнина простор%

  густината

  kg / m 3

  бран висина

  mm

  т.е.

  m -1

  △ P

  PA / m

  Max.F-фактор

  m / s. (kg / m 3) 0,5

  Перфорирана conrrugated palte

  125

  125

  98

  85-100

  25,4

  1-2

  150

  3

  250

  250

  97

  170-200

  12,5

  2-3

  200

  2.6

  350

  350

  94

  240-280

  9

  2,0-2,5

  300

  2.0

  500

  500

  92

  360-400

  6.3

  4-5

  180

  1.8

  Притиснат и брановидни плоча

  700Y

  700

  85

  240-280

  4.5

  5,0-7,0

  900

  1.6

  500Y

  500

  93

  170-200

  6.3

  3,0-4,0

  200

  2.1

  250Y

  250

  97

  85-100

  12,5

  2,5-3,0

  300

  2.6

  Брановидни газа плоча

  SW-1

  650

  91,6

  140

  4.5

  6-8

  260-460

  1,4-2,2

  SW-2

  450

  95,5

  360

  6.5

  4-5

  220-240

  1,6-1,8

  Брановидни жица газа

  250 (AX)

  250

  97

  70

  12,5

  2,5-3,0

  25-120

  2,5-3,5

  500 (BX)

  500

  95

  140

  6.3

  4-5

  200

  2,0-2,4

  700 (CY)

  700

  87

  180

  4.5

  8-10

  670

  1,5-2,0


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!