VOCs Catalyst - Кина Pingxiang Baisheng
Ние им помагаме на светот расте од 1983 година

VOCs Catalyst

Краток опис:

VOCs катализатор го cordierite керамички саќе или γ тип активирана Алумина како носач, носејќи одредени ретки земјата помошни и скапоцени метали, како што Pd и Pt, да се направи овој катализатор има висока активност, стабилни термички карактеристики, долг живот, мали отпор гас, висок здроби сила и други предности. Ова катализатор работи кои се инсталирани во ниска температура catalystic согорување уред за органски отпадни гасови што може да се прочисти акрилонитрил, акрилна киселина, бутадиен гума и др ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  VOCs катализатор го cordierite керамички саќе или γ тип активирана Алумина како носач, носејќи одредени ретки земјата помошни и скапоцени метали, како што Pd и Pt, да се направи овој катализатор има висока активност, стабилни термички карактеристики, долг живот, мали отпор гас, висок здроби сила и други предности.

  Ова катализатор работи кои се инсталирани во ниска температура catalystic согорување уред за органски отпадни гасови што може да се прочисти акрилонитрил, акрилна киселина, бутадиен гума и други хемиски отпадни гасови, исто така, може да се прочисти отпадни гасови од челик боја, боја на алуминиум и други печатарски индустрии. Во меѓувреме, може да се заштеди енергија во текот на catalystic процес.

  Ова е особено погоден катализатор и е широко се користи за органско прочистување на отпадни гасови во нафтената индустрија, хемиската индустрија, боја слој печатарската индустрија, печка индустрија и други индустрии. 

  Технички Параметар

   индикатори

  тип саќе

  честички тип

  технички карактеристики

   простор брзина

  ≥20000h -1

  ≥30000h -1

  Висок каталитичка активност

  CHO

  Ingnition температура од CHO органска материја

  180 ℃ -350 ℃

  180 ℃ -350 ℃

  Работна температура

  200-380 ℃

  200-380 ℃

  CHO

  стапка за прочистување на CHO органски отпад гас

  ≥99%

  ≥99%

  Коефициент на термичка експанзија

  ≤1.2 × 10 -6

  \

  Стабилна топлинска функција

  Векот на траење

  2 до 5 години

  2 до 5 години

  долг живот

  пад на притисокот во 1м катализатор кревет

  ≤1000Pa

  \

  Мал отпор гас

  сила гмечење

  Axial≥10MPa

  Radial≥1.5MPa

  120N / компјутер

  Висока јачина здроби

  густината

  600 ± 50g / L

  700 ± 50g / L

  големина

  100 * 100 * 50

  100 * 100 * 40

  50 * 50 * 50

  (200 mesh)

  O 3 ~ 5

  O 4 ~ 6


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!