5A molekulare Sieve - China Pingxiang Baisheng
Ne të ndihmuar bota në rritje që nga viti 1983

5A molekulare Sieve

Përshkrim i shkurtër:

1.Product Përshkrimi molekulare Sieve type 5A eshte nje silikat alkali alumino; është forma e kalciumit e strukturës kristal Tipit A. Lloji i 5A ka një hapje efektive pore prej 5 angstrom (0.5 nm). Ajo do të adsorb molekulave me një diametër kinetike prej më pak se 5 Angstrom dhe përjashtojnë ato më të mëdha. Kjo është veçanërisht e përshtatshme për aplikime të PSA adsorber ku ajo mund të përdoret për ndarjen e paraffins normal- dhe ISO (C4 specieve C6), në pastrimin PSA hidrogjeni dhe në flotacion oksigjen ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  1.Product Përshkrimi

  Molekulare Sieve type 5A eshte nje silikat alkali alumino; është forma e kalciumit e strukturës kristal Tipit A. Lloji i 5A ka një hapje efektive pore prej 5 angstrom (0.5 nm). Ajo do të adsorb molekulave me një diametër kinetike prej më pak se 5 Angstrom dhe përjashtojnë ato më të mëdha. Është veçanërisht e përshtatshme për aplikime PSA adsorber ku mund te perdoret per ndarjen e paraffins normal- dhe ISO (C4 specieve C6), në të pastrimit PSA hidrogjeni dhe në concentrators oksigjenit.

  2.Typical Formula kimike

  0.70CaO  0.30Na2O  Al 2O 3  2.0SiO2  4.5H2O

  3.Technical Parametri

  artikull

  njësi

  Të dhënat teknike

  formë  

  bar

  sferë

  diametër

  mm

  1,5-1,7

  3,0-3,3

  2,0-3,0

  3,0-5,0

  Size raporti deri në klasën e

  %

  ≥98

  ≥98

  ≥96

  ≥96

  dendësia Bulk

  g / ml

  ≥0.60

  ≥0.60

  ≥0.60

  ≥0.60

  raporti veshin

  %

  ≤0.20

  ≤0.25

  ≤0.20

  ≤0.20

  dërrmues forca

  N

  ≥30 / cm

  ≥45 / cm

  ≥30 / p

  ≥60 / p

  adsorption Static ujë

  %

  ≥21.5

  ≥21.5

  ≥21.5

  ≥21.5

  N-heksan adsorbimi

  %

  ≥14

  ≥14

  ≥14

  ≥14

  përmbajtja e ujit, si të dërguar

  %

  ≤1.5

  ≤1.5

  ≤1.5

  ≤1.5

  4.Typical Aplikimi

  1.The forcat e fuqishme jonik e jon divalent kalciumit bën atë një adsorbent shkëlqyer për të hequr ujin,

  CO2, H2S nga thartë rrjedhat e gazit natyror, duke minimizuar formimin COS. mercaptans lehta janë adsorbed gjithashtu. 

  2.It është përdorur edhe për ndarjen e paraffins normal- dhe ISO.

  3.Production e pastërti të lartë N2, O2, H2 dhe gazeve inerte nga rrjedhat e gazit të përziera.


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat!