Ne të ndihmuar bota në rritje që nga viti 1983

Profili i kompanisë

11 (1)

Pingxiang Baisheng Kimike Paketimi Co, Ltd, u themelua në vitin 2011 me regjistruar 11,88,000 kapitale RMB. Baisheng vendosur në bazën qeramike Industriale, duke mbajtur një sipërfaqe prej 30000m 2, kryeqyteti pohon e kapacitet vjetor RMB 5,000,000.The o kësaj fabrike në produkt qeramike është 10.000 ton. Ne kryesisht merret qeramikës industriale dhe katalizator.

Ne mbështetemi në mbështetjen teknike të Dalian Institutit të Fizikës Kimike, Akademisë Kineze të Shkencave, Kina Petroleum Group Jilin Design Instituti, Universiteti Pingxiang dhe institute të tjera kërkimore shkencore, e themeluar tre të prodhimit dhe platformën kërkimore. Nuk janë 138 të punësuar, 58 ishin në një diplomë kolegji ose më lart, të personelit teknik dhe menaxherial, prej tyre, një popull të lartë titlesin18 teknike. Baisheng gjithashtu afatgjatë punësuar 10 qeramika industriale në zhvillimin, katalizator hulumtimit dhe zhvillimit ekspertë dhe profesorë për adviser.Baisheng teknik të kompanisë ka autorizuar 3 patentat, 15 shërbimeve patentave model; letrat profesionale të botuar më shumë se 50 artikuj; marrë 2 Shkencë dhe Progres Award teknologji, 3 shkencës dhe arritje teknologji vlerësimit; kryesuar 1 projekte në nivel kombëtar, 10 shkencës dhe teknologjisë projekte provinciale, dhe ka marrë pjesë në formulimin e 1 standardeve kombëtare "qeramike topin industrial topat inerte qeramike" (HG / T 3.683,1-2.000).

Baisheng ka forcën të plotë të industriale qeramike zhvillimit të produktit, projektimin, prodhimin dhe instalimin e të gjitha në një shërbim, i cili mund të prodhojë qeramike industriale (paketim corrugated, top qeramike, top shpuar qeramike, saddles qeramike, tulla qeramike dhe bordi), metali, plastike paketim tower, sitë molekulare (3A, 4A, 5A, 13x seri), aktivizohet aluminit. katalizator mjedisit mund të prodhojë temperaturë të ulët djegies katalitike katalizator, katalizator dekompozimi amoniakut, Methanation catalyst.Ozone oksidimi katalizator dhe katalizator tjetër kimike industriale.

Baisheng ka specializuar pajisje për bluarje topin, rafinimit baltë, i derdhur, tharje dhe sintering, dhe të avancuar tuneli rrip rrjetë kiln.The temperatura sintering mund të jetë aq i lartë sa 1750 ℃ ​​dhe vlera orkestrim të RMB 7.000.000. ne kemi themeluar një R & D qendër me personel të veçanta kërkimore dhe testimit, me digital inxhinieri ekran qeramike kontrollor forcë compressive, Flaka fotometër, bilanc elektronike analitike, silikat përbërjen kimike të shpejtë Analyzer, DHG Seria ngrohjes dhe tharjes Oven, Fast ngrohje rezistenca furre, mulli shpejtë , korrozioni kimike pajisje për matje të rezistencës, furre elektronike test, kontrollor konsumuarit dhe instrumente moderne të tjera kërkimore dhe testimin methods.the vlerën totale të orkestrim kërkimore është më shumë se RMB 5.000.000.

cilësia jonë është e kontrolluar në përputhje me ISO9001, tufa e produktit në mënyrë rigoroze provë me qendër Test, artikuj testit të përfshijë komponent kimike, madhësia devijim, kërkesë pamjen, shkatërrimtar forcën, thithjen e ujit, rezistenca alkali, rezistenca acid, goditje termike resistance.The R & D e financimit mbi 600.000 cdo vit.

Kompania jonë është e anëtarët rrjet bashkëpunimi të grupit China naftës, në ndërkohë që ne jemi furnizues të kualifikuar të CHEMCHINA dhe Kinës Kombëtare qymyrit Group Corp dhe ndërmarrjet industriale qeramike caktuar nga department.we administrative janë një dyqan ISO9001 dhe produktet fitoni kualifikuar certifikata e produkteve qeramike Analiza produkt center.our kanë qenë në tregun ndërkombëtar, të tilla si Gjermania, Japonia, Danimarka, Rusia, Amerika, shitjes Iraq.annual mundësive RMB6,000,000.WhatsApp Online Chat!