Aktivizuar Alumina - Kinë Pingxiang Baisheng
Ne të ndihmuar bota në rritje që nga viti 1983

Alumina aktivizuar

Përshkrim i shkurtër:

1.Product Description Activated alumina has high capacity of absorption, large surface area, high strength and thermal stability. It can be widely used as absorbent desiccant and catalyst carrier in chemical, petrochemical, fertilizer, oil and gas industries.  2.Technical Property            Type Item KA401 Absorbent KA402 Defluoridizer KA403 Absorbent for H2O2 KA404 Antichlor KA405 Catalyst carrier KA406 Absorbent in air separation Apperance White, Sphere Main crystal p...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  1.Product Përshkrimi

  aluminit aktivizuar ka kapacitet të lartë të përthithjes, zonë të madhe sipërfaqe, forca të lartë dhe stabilitet termik. Ajo mund të përdoret gjerësisht si desiccant absorbues dhe zgarë katalizator në industri kimike, petrokimike, plehrave, të naftës dhe gazit. 

  2.Technical Property

             lloj

  artikull

  KA401

  thithës

  KA402

  Defluoridizer

  KA403

  Absorbues për H2O2

  KA404

  Antichlor

  KA405

  zgarë Catalyst

  KA406

  Absorbues në ndarjen e ajrit

  pamja

  Të bardhë, Sphere

  Faza kryesore kristal

  xp

  xp

  y

  xp

  y

  xp

  Përbërje kimike

  Al 2O 3

  ≥93

  ≥93

  ≥92

  ≥90

  93

  90

  Na2O

  ≤0.3

  ≤0.3

  ≤0.5

   

  0,15-0,3

  ≤0.3

  IL

  6-8

  6-8

  ≤8

  ≤8

  ≤5

  6-8

  densiteti, g / ml

  0,68-0,72

  0,70-0,75

  0,65-0,75

  0,68-0,78

  0,70-0,80

  0,68-0,72

  Sipërfaqe, m 2 / g

  ≥280

  ≥200-260

  ≥300

  ≥200

  ≥200

  ≥300

  volum pore, ml / g

  0,3-,45

  0,3-,42

  0,4-,46

  0,3-0,5

  0.4

  0,3-0,5

  thithjen statike,%

  Uji  5-17

  fluorin  0.12

  Uji  50

  klor  10-20

  Uji  50-70

  Uji  17-19

  Aktiviteti,%    

  56-62

       
  Humbja në konsumuarit,%

  ≤1.0

  ≤1.0

  ≤1.0

  ≤0.7

  ≤0.4

  ≤0.8

  Φ1-2

  ≥40

  ≥40

   

  ≥40

     

  Φ2-3

  ≥60

  ≥60

         

  Φ3-5

  ≥100

   

  ≥100

  ≥82

  ≥100

  ≥100

  Φ4-6

  ≥120

   

  ≥130

  ≥120

  ≥120

  ≥110

  Industry Standard HG / T3927-2007 Industrial Alumina aktivizuar


 • Previous:
 • Next:

 • produkteve të përafërta

   
   WhatsApp Online Chat!