AD-946 Amoniaku Zbërthimi Catalyst - China Pingxiang Baisheng
Ne të ndihmuar bota në rritje që nga viti 1983

AD-946 Amoniaku Zbërthimi Catalyst

Përshkrim i shkurtër:

AD-946 Amoniaku Zbërthimi Catalyst është produkt kombëtar të teknologjisë së lartë kyç, duke u zhvilluar nga kompania jonë në bashkëpunim me Dalian Instituti Kimike të Akademisë Kineze të Shkencave, duke zëvendësuar Germany G-117 me performancë të lartë për veprimtarinë catalystic, stabiliteti termik, Jeta e shërbimit dhe shtrydhje forcë. Kjo amoniakut dekompozimi katalizator për mbrojtjen e mjedisit është përdorur primar në furrat e dekompozimit amoniakut të pajisjeve të rimëkëmbjes të squfurit dhe furrat Claus, të tretem amoniak, hidro ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  AD-946 amoniakut dekompozimit Catalyst është produkt kombëtar të teknologjisë së lartë kyç, duke u zhvilluar nga kompania jonë në bashkëpunim me Dalian Instituti Kimike të Akademisë Kineze të Shkencave, duke zëvendësuar Germany G-117 me performancë të lartë për veprimtarinë catalystic, stabiliteti termik, Jeta e shërbimit dhe shtrydhje forcë.

  Kjo katalizator dekompozim amoniakut për mbrojtjen e mjedisit është primare përdoret në furrat e dekompozimit amoniakut të pajisjeve të rimëkëmbjes squfurit dhe furrat Claus, të tretem amoniak, hidrogjen dhe gazit të tjera toksike në N 2 dhe H 2 me norma dekompozimi 99% që në mënyrë efektive të zgjidhur problemet e pastrimit të gazit të papërpunuar dhe ndotja e mjedisit.

  Kjo amoniakut dekompozimi katalizator për prodhimin e hidrogjenit është përdorur edhe në amoniakut dekompozim furrë e prodhimit të hidrogjenit, për të bërë hidrogjen nga amoniakut të lëngët me normën e konvertimit 99,99%.

  Parametri teknike

  treguesit

  Dekompozim amoniakut katalizator për mbrojtjen e mjedisit

  Amoniak dekompozimi katalizator hidrogjeni prodhimin

  karakteristikat teknike

  shpejtësia Space

  ≥1000h -1

  ≥3000h -1

   

  Aktiviteti lartë katalitik

  temperatura operative

  1000 ℃ -1200 ℃

  780 ℃ -880 ℃

  presioni operativ

  0,1 ~ 1MPa

  0,05 ~ 0.8MPa

  Shkalla e konvertimit

  ≥99%

  ≥99.99%

  rezistenca temperatura

  1350 ℃

  1000 ℃

  Stabiliteti i qëndrueshëm termike

  jeta e shërbimit

  ≥5 vjet

  ≥5 vjet

  jetë të gjatë shërbimi

  forca Crush

  ≥1100N / Pc

  ≥380N / Pc

  Forca të lartë shtrydhje

  dendësia Bulk

  1400 ± 50g / L

  1200 ± 50g / L

  madhësi

  unazë rasching Ø18 x 5 x 20

  unazë rasching Ø19 x 9 x 19


 • Previous:
 • Next:

 • produkteve të përafërta

   
   WhatsApp Online Chat!