VOCs Catalyst - Kinë Pingxiang Baisheng
Ne të ndihmuar bota në rritje që nga viti 1983

VOCs Catalyst

Përshkrim i shkurtër:

VOCs katalizator merr Cordierite qeramike huall ose γ tipit aktivizohet aluminit si bartës, mbante ndihmëse specifike rralla tokë dhe metal të çmuar të tilla si PD dhe Pt, për të bërë këtë katalizator ka aktivitet të lartë, karakteristikat e të qëndrueshme termike, jetë të gjatë shërbimi, rezistenca e vogël gazi, shtrydhje të lartë forca dhe avantazhe të tjera. Kjo katalizator punon duke u instaluar në temperaturë të ulët pajisjen e djegies catalystic për gazin organike e mbeturinave që mund të pastrojë acrylonitrile, acid akrilik, gome butadiene dhe oth ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Shenzhen
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  VOCs katalizator merr Cordierite qeramike huall ose γ tipit aktivizohet aluminit si bartës, mbante ndihmëse specifike rralla tokë dhe metal të çmuar të tilla si PD dhe Pt, për të bërë këtë katalizator ka aktivitet të lartë, karakteristikat e të qëndrueshme termike, jetë të gjatë shërbimi, rezistenca e vogël gazi, shtrydhje të lartë forca dhe avantazhe të tjera.

  Kjo katalizator punon duke u instaluar në temperaturë të ulët pajisjen e djegies catalystic për gazin organike e mbeturinave që mund të pastrojë acrylonitrile, acid akrilik, gome butadiene dhe të tjera të gazit të mbeturinave kimike, edhe ajo mund të pastrojë gaz mbeturinave nga çeliku ngjyra, alumini ngjyra dhe industri të tjera printim. Ndërkohë, ajo mund të kursejnë energji gjatë procesit catalystic.

  Kjo katalizator është veçanërisht i përshtatshëm dhe ka qenë përdorur gjerësisht për pastrimin e mbeturinave organike gazit në industrinë e naftës, industria kimike, bojë Veshje industrinë e shtypjes, industria furrë dhe industri të tjera. 

  Parametri teknike

   treguesit

  tipi huall

  lloj grimcë

  karakteristikat teknike

   shpejtësia Space

  ≥20000h -1

  ≥30000h -1

  Aktiviteti lartë katalitik

  CHO

  temperature Ingnition i CHO lëndës organike

  180 ℃ -350 ℃

  180 ℃ -350 ℃

  temperatura operative

  200-380 ℃

  200-380 ℃

  CHO

  Shkalla e pastrimit të CHO gazit të mbeturinave organike

  ≥99%

  ≥99%

  Koeficienti i zgjerimit termik

  ≤1.2 x 10 -6

  \

  tipar i qëndrueshëm termike

  jeta e shërbimit

  2 ~ 5 vjet

  2 ~ 5 vjet

  jetë të gjatë shërbimi

  1m

  rënie presioni në shtrat 1m katalizator

  ≤1000Pa

  \

  rezistenca e vogël gazi

  forca Crush

  Axial≥10MPa

  Radial≥1.5MPa

  120N / pc

  Forca të lartë shtrydhje

  dendësia Bulk

  600 ± 50g / L

  700 ± 50g / L

  madhësi

  100 * 100 * 50

  100 * 100 * 40

  50 * 50 * 50

  (200 rrjetë)

  O3 ~ 5

  O4 ~ 6


 • Previous:
 • Next:

 • 
  WhatsApp Online Chat!